Пошук

З нагоди Всесвітнього дня вишиванки у Вільнюсі відбулася святкова хода (ВІДЕО)

З нагоди Всесвітнього дня вишиванки у Вільнюсі відбулася святкова хода (ВІДЕО)

З нагоди відзначення Всесвітнього дня вишиванки у Вільнюсі відбулася святкова хода.

У заході взяли участь Посол України в Литовській Республіці Володимир Яценківський, радник канцлера ЛР з питань державного управління та соціальної політики п. Діана Варнайте, Голова української громади м.Вільнюса Наталя Шертвітєнє, голова Спілки громад литовських татар Адас Якубаускас, настоятель храму Пресвятої Трійці УГКЦ у Вільнюсі о. Вінкентій Пелих, ЧСВВ, представники МЗС Литви, активісти української громади, студенти та молодь з України та співробітники Посольства України в ЛР.

Вдягнуті у вишиванки учасники ходи зібралися на Соборній площі,від якої пройшлися за наступним маршрутом: від Соборної площі до Ратушної площі, відтак перейшли до пам’ятника Т. Шевченку і парад вишиванок завершився концертом Будинку національних меншин.

Цього року на ходу зібралося досить багато людей, які скандували патріотичні гасла, співали пісні та просто спілкувалися.

Пригадаємо, що Всесвітній день вишиванки — акцію, присвячену збереженню українських національних традицій — відзначають у третій четвер травня. У цей день всі, хто бажає долучитися до святкування, одягають найвідоміший елемент народного вбрання. З нагоди свята влаштовують ходи, флешмоби, концерти.

Святкові заходи проводять не лише в Україні, але й в країнах Європи, США, Канаді, Австралії тощо.

Related posts