Пошук

Ювілейні святкування у Івано-Франківському монастирі Отців Василіян

Ювілейні святкування у Івано-Франківському монастирі Отців Василіян

З нагоди храмового празника і святкування 400-ліття Василіянського Чину св. Йосафата при монастирському храмі Христа Царя у Івано-Франківську відбулись ювілейні святкування.

Передували святу кількаденні реколекції під проводом о. Юліана Хомечка, ЧСВВ з монастиря св. Василія Великого у луцьку. Богослужіння з нагоди храмового празника розпочалися 28 жовтня. Була відслужена урочиста Велика Вечірня з Литією. Святкове Богослужіння очолив Преосвященний Владика Йосафат Мощич, МЗСА, Правлячий Архиєрей Чернівецької єпархії, йому співслужив о. Йосафат Хаймик, ЧСВВ, ігумен Монастиря Царя Христа.

Центральною подією була урочиста Божественна Літургія в день свята Христа Царя. Її очолив Преосвященний владика Йосафат Мощич, який звернувся з словом привітання і навчання. Йому співслужили ректор ІФДС – о. Олесь Будзяк, а також настоятель Катедрального собору Воскресіння Господнього – о. Юрій Новицький, Протоігумен Провінції святого Миколая в Україні (Закарпатська область) – о. Андрій Белеканич, ЧСВВ та численне василіянське духовенство, а саме 26 отців василіян, брати монахи з Брюхович і Крехова. Літургію співав зведений парафіяльний хор під орудою п. Ігоря Дем’янця. По завершенні Літургії, ігумен монастиря Царя Христа о. Йосафат Хаймик, ЧСВВ з подякою звернувся до всіх присутніх, а владика Йосафат уділив Повний Відпуст.

Урочистості завершилися театрально-мистецькою академією під назвою «Вірність, жертва, місія…», яка відбувалася в музично-драматичному театрі ім. Івана Франка. До вітань парафії та монастиря приєдналися художні професійні та аматорські колективи відомі далеко за межами Прикарпаття та України. Деякі з них діють безпосередньо на парафії Царя Христа.

Виступали також колективи Івано-Франківської обласної філармонії – учні балетної школи імені Іри Маланюк, академічний камерний хор «Гармонія нобіле», солісти – Оксана Кречко, Олександр Семчук; муніципальний камерний хор «Галицькі передзвони» й квартет бандуристів «Гердан» Прикарпатського національного університету.

Окрім концертних мистецьких виступів, присутні на святі мали змогу ознайомитися з діяльністю Василіянського Чину, його історією, які майстерно проілюстрували студенти інституту мистецтв Прикарпатського Національного Університету Андрій Дівончук, Володимир Семків, Богдан Романюк та керівник театру «Сучасник» Городенківського районного палацу культури Роман Дронюк.

На завершення урочистої Академії ігумен монастиря ЧСВВ і парох храму Царя Христа отець Йосафат Хаймик подякував усім хто долучився до її організації і створив справді ювілейне дійство.

За матеріалами: osbm.if.ua

Related posts