Пошук

Відбулося чергове засідання Громадської ради при Посольстві України у Литовській Республіці

Відбулося чергове засідання Громадської ради при Посольстві України у Литовській Республіці

21 грудня 2018 р. відбулося чергове засідання Громадської ради при Посольстві України в Литовській Республіці за участі Посла України в ЛР Володимира Яценківського, голів українських громадських організацій Литви, активу української громади, настоятеля храму Пресвятої Трійці Української Греко-Католицької Церквиу м. Вільнюсі о. Вінкентія Пелиха, ЧСВВ.

У ході засідання Посол В.Яценківський інформував присутніх про ситуацію у зв’язку зі збройною агресією РФ проти України у Чорному морі, причини та мету запровадження в Україні правового режиму воєнного стану, з урахуванням Закону України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», наголошуючи, зокрема, на чіткій позиції керівництва України щодо необхідності забезпечення адекватного реагування на ескалацію прямої збройної агресії РФ проти України, створення належних умов для її відсічі, забезпечення національної безпеки, припинення поширення терористичної загрози. Посол зазначив, що дії РФ у Керченській протоці і Чорному морі є застосуванням сили на території України, а будь-які претензії РФ на територіальні води України були визнані нелегітимними Генеральною Асамблеєю ООН та стали підставою для запровадження контрзаходів проти  РФ з боку України та країн-партнерів. Посол В.Яценківський особливо підкреслив, що з введенням воєнного стану жодних обмежень конституційних прав громадян України не відбулося.

Представники українських громадських осередків поінформували про результати своєї роботи протягом поточного року. Відбулося конструктивне обговорення актуальних питань діяльності української громади Литви, визначено пріоритетні напрямки співпраці на найближчу та довгострокову перспективу, зокрема із організації спільної інформаційної роботи, спільних акцій на підтримку України, співпраці із задоволення освітніх потреб українців Литви.

Related posts