Пошук

Відбулася зустріч канцлера Уряду Литовської Республіки з настоятелем монастиря і храму Пресвятої Трійці УГКЦ у Вільнюсі

Відбулася зустріч канцлера Уряду Литовської Республіки з настоятелем монастиря і храму Пресвятої Трійці УГКЦ у Вільнюсі

У середу 20 березня 2019 р. відбулася робоча зустріч канцлера Уряду Литовської Республіки п. Альгірдаса Стончятіса з настоятелем монастиря та храму Пресвятої Трійці у Вільнюсі о. Вінкентієм Пелихом, ЧСВВ.

Зустріч проходила в приміщенні канцелярії Уряду Литовської Республіки. У зустрічі, також, взяли участь перший заступник канцлера Уряду ЛР, віцеканцлер Девід Матуліоніс та радник канцлера ЛР з питань державного управління та соціальної політики п. Діана Варнайте.

Сторони обговорили важливість діалогу між державою та церковними інституціями та роль Церкви в житті громадян.

Говорячи, про храм Пресвятої Трійці у Вільнюсі, о. Вінкентій наголосив на важливості храму в історичному контексті, зокрема, звернув увагу на те, що цей храм збудував князь Костянтин Острозький як вдячність Богові за перемогу над московським військом, що має сьогодні особливе значення як для Литви, так і для України, що становить теж невід‘ємну частину історії та литовської тотожності.

Особливу увагу сторони звернули увагу на постать великого святого для українського та литовського народів, святого Йосафата Кунцевича, мощі якого знаходяться в базиліці св. Петра у Римі. У 2023 році наближається 400-ліття мученицької смерті св. Йосафата. З огляду на важливість події, сторони обговорили можливість відзначення ювілею на державному рівні.

Серед обговорюваних питань, сторони, також, обговорили питання виховання і освіти дітей українських емігрантів, створення української школи чи хоча б окремих українських класів у литовських школах та програму розвитку освіти зі збереженням української національної та духовної культури.

Відтак, обговорили напрямки розвитку давньої василіянської обителі та храму Пресвятої Трійці як важливого душпастирського та паломницького центру УГКЦ, стратегію тематичного релігійного туризму а також, підтримки державою відновлення та продовження реставраційних робіт храму, як об’єкту культурної спадщини Литви.

На завершення зустрічі о. Вінкентій Пелих, ЧСВВ подякував за можливість зустрітися і подарував канцлеру монографію «На перехресті культур: Монастир і храм Пресвятої Трійці у Вільнюсі».

Related posts