Пошук

Урочистості з нагоди празника святого священномученика Йосафата у Вільнюському василіянському монастирі Пресвятої Трійці

Урочистості з нагоди празника святого священномученика Йосафата у Вільнюському василіянському монастирі Пресвятої Трійці

11 листопада 2018 року Божого у давньому василіянському храмі Пресвятої Трійці (УГКЦ) у Вільнюсі відбулися урочистості з нагоди храмового празника святого священномученика Йосафата. Святу Літургію очолив Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні о. Йоан Школик, ЧСВВ. З ним співслужили священики з України, зокрема зі Львова, Дрогобича, Червонограда, а також з Польщі та Білорусії.

Серед гостей були також представники Посольства України в ЛР, зокрема Консул України Олександр Науменко, радник з питань державного управління та соціальної політики Діана Варнайте, голова української громади м. Вільнюса п. Наталя Шертвітєнє, представники української та литовської громадськості.
На свято завітав Академічний ансамбль пісні і танцю “Козаки Поділля” з Хмельницької обласної філармонії.

“Наш колектив був дуже радий побувати на цьому святі – прибути, помолитися і представити місцевій українській громаді та литовським глядачам українську культуру. Спочатку разом з отцями-василіянами ми взяли взяли участь в літургійному співі на Службі. А потім був наш концерт, який тривав більше години. Виконали козацькі, патріотичні, а також жартівливі пісні”, – розказує хормейстерка “Козаків Поділля” Катерина Дробіт.

За її словами, храм під час концерту був заповнений, а після виконання пісень неодноразово звучало “браво” та “біс”. Дробіт також уточнила, що до Вільнюсу прибула вокальна та оркестрова група Академічного ансамблю пісні і танцю “Козаки Поділля”. Оркестровою групою під час виступу керував диригент колективу Олександр Якубов. “Литовська столиця справила на нас велике враження – привітні мешканці, вдячні глядачі”, – резюмувала хормейстерка “Козаків Поділля”.

Related posts

Leave a Comment