Пошук

Урочисті заходи з відзначення 28-ї річниці Незалежності України пройшли у Каунасі

Урочисті заходи з відзначення 28-ї річниці Незалежності України пройшли у Каунасі

У литовському місті Каунасі 24 серпня 2019 р. відбулися урочисті заходи з відзначення 28-ї річниці Незалежності України.

Розпочалися урочистості церемонією покладання квітів до пам’ятника Невідомому Солдату, монумента Свободи, меморіальної дошки полковнику Армії УНР Євгену Коновальцю.

У Військовому музеї м. Каунаса пройшов музичний концерт з нагоди річниці Незалежності України. Спеціальними гостями заходу стали, зокрема, соліст Київської та Празької опер Андрій Безщасний, український творчий колектив «Веселка» з м.Переяслав-Хмельницький, виконавці з різних регіонів України, а також з числа української громади м.Каунаса, які виступили з концертом українських народних та класичних пісенних творів. З нагоди річниці Незалежності України у приміщенні Військового музею Посольством України в ЛР було презентовано виставку «Український Петриківський розпис» авторства народних майстринь України Валентини Панко та Анастасії Чуднівець, що викликала жвавий інтерес у глядачів.

У громадських заходах взяли участь представники Посольства України у Литві спільно з представниками української громади Литви з Вільнюса, Каунаса та Клайпеди, суспільно-політичного руху «Саюдіс», Союзу стрільців Литви, священиків Української церкви Пресвятої Трійці УГКЦ м. Вільнюса, широких кіл литовської громадськості, науковців, ЗМІ, творчих колективів з України та Литви.

З нагоди Дня Незалежності України пролунало вітальне звернення Надзвичайного і Повноважного Посла України у Литовській Республіці Володимира Яценківського українській громаді Литви. У зверненні, зокрема, підкреслювалося, що Україна відчуває справжню щиру та дієву підтримку нашого стратегічного партнера – братньої Литви та литовського народу, було висловлено щиру подяку українській громаді Литви за постійну, плідну працю зі зміцнення українсько-литовського співробітництва, зміцнення  міжнародного авторитету України.

Того ж дня учасники заходу взяли участь у багатотисячному традиційному «Пікніку свободи» у м. Каунасі, що є відкритим форумом для відомих політиків, громадських діячів Литви, зарубіжних гостей. Представники України мали можливість привітати жителів Каунаса та усіх учасників заходу з 30-ю річницею «Балтійського шляху» (відзначався 23.08.2019 р.) музичним подарунком. Численні присутні тепло та щиро привітали Україну та гостей з Днем незалежності.

Related posts

Leave a Comment