Пошук

Урочиста академія з нагоди Василіянського ювілею у Національній філармонії Литви

Урочиста академія з нагоди Василіянського ювілею у Національній філармонії Литви

10-12 листопада 2017 р., у Василіянському монастирі у Вільнюсі (Литва), відбулися святкування Ювілею Василіянського Чину Св. Йосафата. В рамках святкувань у Національній філармонії Литви пройшла урочиста академія.

Цього вечора звучали твори Литовської академії музики й театру, Василіянського монашого хору «DEISIS». (Львів-Брюховичі), Квартету бандуристок «Ґердан» Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (м. Івано-Франківськ), Муніципального хору «Гомін» (м. Львів), Ансамблю “A cappella Leopolis” (Львів-Краків).

Литовська академія музики й театру

Литовська академія музики й театру (лит. Lietuvos muzikos ir teatro akademija) — вищий музичний і театральний навчальний заклад Литви. Представники академії виконали твір Бронія Кутавічіуса: Ораторія “Останні язичницькі обряди” на (слова Сигіта Гедоса).

Василіянський монаший хор «DEISIS». (Львів-Брюховичі)

Василіянський монаший хор «DEISIS» заснований при Василіянському інституті філософсько-богословських студій ім. митр. Йосифа Велямина Рутського у Брюховичах, що біля Львова (Україна).

Хор «DEISIS» має в репертуарі Літургію, укомплектовану з творів різних композиторів, хорові твори на релігійну і патріотичну тематику, українських та європейських композиторів, а також старі пісні. Хор виконує теж грецькі пісні.

Хор «DEISIS» брав участь у різних заходах, виконував Літургію по різних храмах України, давав сольні концерти, брав участь у міжнародних пісенних фестивалях та концертах.

Диригент – Степан Дольний

Квартет бандуристок «Ґердан» Прикарпатського національного університет імені Василя Стефаника (м. Івано-Франківськ)

Дутчак Віолетта – професор, керівник квартету

Вівчарук Надія – концертмейстер

Федорняк Наталія – концертмейстер

Матіїшин Світлана – концертмейстер

Ансамбль «Ґердан» створений 2010 р. Лауреат І премії всеукраїнських і міжнародних конкурсів («Кобзарська ватра» імені К. Місевича, м. Кременець, 2010 р., «Срібні струни»  ім. З.Штокалка, м. Тернопіль, 2011 р., «Вічний рух» м. Дрогобич, 2012 р.). Учасник і лауреат міжнародних фестивалів «Європейських культур» (м. Гожув-Великопольський, Польща, 2012, 2016), «Дні української культури» (м. Голенюв, Польща, 2013, 2016), Міжнародного культурного проекту «Культурні претексти. Дні української спадщини» (м. Жешув, Польща, 2015), Різвяного фестивалю «Коляда на Майзлях» (м. Івано-Франківськ, 2015, 2016, 2017), колектив брав участь у святкуваннях 25-річчя Незалежності України в Києві, Будапешті, Кракові.

Квартет «Ґердан»  – учасник концертних програм Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, міста Івано-Франківська та Прикарпаття. Неодноразово гастролював у Польщі й Угорщині.

У репертуарі колективу – українські народні пісні, інструментальна музика, твори українських та зарубіжних композиторів.

Муніципальний хор «Гомін» (м. Львів)

Заснований навесні 1988 р. у Львові диригентом Олегом Цигиликом. Репертуар хору складають народні та повстанські пісні, а також зарубіжна і вітчизняна класика. Хор виступав у Львівській філармонії, має записи на Українському радіо, брав участь у різноманітних фольклорних фестивалях. 2003 року отримав статус «Муніципального». Лауреат Національного конкурсу ім. М. Леонтовича (1989 р.) та чотирьох регіональних конкурсів: ім. С. Людкевича, Д. Січинського, Запорізької пісні «Хортиця-91» та «Просвіти». Учасник міжнародних фестивалів в Іспанії (1991,1992), Польщі (1993), Словаччині (1992,1993,1997). Здійснив творчі поїздки Україною, а також у США (1990), Франції, Німеччині, Чехії, Великобританії, Сербії, Польщі. В 1996 р. – учасник зведеного хору з нагоди урочистостей до 400-річчя Берестейської унії у Римі. 2001 р. – участь у Святій Літургії під час приїзду Святішого Отця Івана Павла ІІ в Україну.

Засновник хору Олег Цигилик – заслужений діяч мистецтв України, доцент кафедри диригування та сольного співу Львівської національної музичної академії ім. М.В. Лисенка. Закінчив Львівське державне музичне училище ім. С. Людкевича та Львівську державну консерваторію ім. М. Лисенка як вокаліст та диригент.

Сьогодні художнім керівником і диригентом хору є Руслан Ляшенко.

 Ансамбль “A cappella Leopolis” (Львів-Краків)

Ансамбль “A cappella Leopolis” був заснований 2003 року і складається з 15 співаків і співачок. Виконуючи музику з різних історичних епох, учасники ансамблю намагаються наблизитись до відтворення давніх манер співу. Учасники “A cappella Leopolis” брали участь у курсах майстерності фундації “La Pellegrina” (2001), Міхаела Поспішила (2002, 2003, 2004), Богдана Шведа (2005), Тадеуша Чехака (2004, 2007), Тетяни Польт-Луценко (2004, 2008, 2011), Пола Ессвуда (2009), Марека Топоровского (2013), Назара Кожухаря (2014).

Ансамбль брав участь у фестивалях давньої музики в Старому Сончі, Польща (2003-2008) і Львові (2003-2014), в концертних циклах “Музика на дворах Європи” і “Музика в палаці єпископа Еразма Цьолка” (Краків: 2005, 2007), в Міжнародному Форумі Музики Молодих та “ГогольФест’і” у Києві (2007), у Фестивалі Давньої Музики в Щеціні (2007, 2009), у “Fest der Innenhoefe & Museumsnaechte” у Фрайбурґу (2007), в Мандрівному фестивалі Лодзької філармонії “Кольори Польщі” (2008, 2009), в Екуменічному Фестивалі “Один Бог – Багато Культур” в Саноку (2008, 2009), Фестивалі церковної музики “Салезіанське літо” в Перемишлі (2008-2010, 2012), Хоровому фестивалі “На королівському тракті” в Варшаві (2010), Хоровому фестивалі “Співоча Асамблея” в Хмельницькому (2011), Фестивалі Культури “Українська весна” у Познані (2012), Міжнародному фестивалі церковної музики в Ґдині (2012), в Міжнародному музичному фестивалі в Мєльцу (2012), Музичному фестивалі “Шляхом дерев’яних церков” в Поляні (2013). Ансамбль “A cappella Leopolis” співпрацював з ансамблями “Ritornello” (Прага), “Dekameron” (Варшава), “Ars Leonis Basel” і “Ortino Musicale” (Базель), “Consortium Sedinum” (Щецін), “Subtilior Ensemble” (Варшава), з Польською Оркестрою XVIIІ Століття (Краків). В репертуарі ансамблю: середньовічні григоріанські хорали і церковні пісні, програми з творів К. Монтеверді, Г. Шюца, Д. Букстегуде, Ґ. Ф. Генделя, В. А. Моцарта, церковної музики польських композиторів XVI-XIX ст., церковної та світської музики з епохи українського бароко, оперної музики Д. Бортнянського, композиторів Віленської школи (М. Дилецький, Ф. Шеверовский, А. Цибульский та ін.), програма європейських коляд “Йдемо до Вифлеєму”. Ансамбль записав компакт-диски “Сіде Адам прямо Рая/12-голосі партесні концерти першої половини XVIII ст.” (UkrMusic, 2007), “Сначала днесь поутру рано/Пісенні замальовки з української старовини” (Ліда, 2009), “Реквіяльна Літургія та інші твори Миколи Дилецького/З нововіднайдених нотних рукописів” (Наш Формат, 2014), брав участь у записі CD “Musica Claromontana – Ясногірська Давня Музика з Ченстохови” (DUX: Варшава, 2007). 2008 р. за відбором слухачів ІІI програми Польського Радіо “A cappella Leopolis” увійшов до десятки найкращих ансамблів в категорії “Вокальні групи/хори”, а диск “Сіде Адам прямо Рая” – до першої десятки в категорії “Альбом року/Давня музика”.

Прес-служба василіянського монастиря у Вільнюсі

 

Related posts

Leave a Comment