Пошук

Українсько-Литовський благодійний марафон “Разом до перемоги” пройшов у Вільнюсі

Українсько-Литовський благодійний марафон “Разом до перемоги” пройшов у Вільнюсі

У суботу, 12 січня в Литві відбувся Українсько-Литовський марафон благодійний телевізійний марафон “Разом до перемоги”, організований ініціативною групою Blue / Yellow for Ukraine.

Під час концерту кожен абонент з литовським мобільним номером міг зателефонувати на короткий номер 1406 та перерахувати таким чином 2 євро на допомогу українським військовим, переселенцям та людям, на лінії розмежування на Донбасі.

Така акція на підтримку української армії проводиться вже третій рік поспіль. У минулі роки організатори кожного разу збирали приблизно по 100 000 євро за концерт. Цього ж року, було зібрано 110 тисяч євро.

Зібрані кошти підуть на закупівлю амуніції та військового обладнання для солдат, які зараз знаходяться на фронті. Як рохповідає Йонас Охман, організатор ініціативної групи Blue / Yellow for Ukraine,  він разом зі своїми колегами закуповують для українських військових дуже багато різноманітної техніки, від тепловізорів до броньованих джипів (яких за весь час роботи ініціативи вже доставлено на фронт понад 20 штук).

“Головна мета цієї акції не лише зібрати кошти на нове спорядження, а й продемонструвати солідарність з Україною та нашу готовність допомагати”, — розповів нам Йонас Охман.

У благодійному марафоні взяли участь представники влади Литовської Республіки, парламентарі, димпломатичний корпус, Посол України в Литовській Республіці п. Володимир Яценківський з дружиною, українські дипломати, представники УГКЦ у Литві о. Вінкентій Пелих, ЧСВВ та о. Анастасій Панькевич, ЧСВВ, представники української громади, литовської громадськості та інших національних меншин.

Учасників марафону привітала президент Литовської Республіки Даля Грібаускайтє:

“Дзвонами 13 січня до нас промовляє свобода Литви. А зовсім недалеко, в Україні, все ще лунають тривожні дзвони. Наші браття-українці все ще ведуть боротьбу проти агресії зі сходу 5 довгих років за своє вільне і незалежне життя. Безліч днів і ночей, позначених руїнами, кров’ю, сльозами дітей і матерів.

Литва, яка відзначає річницю 13 січня, добре знає, якою дорогою є незалежність і як страшно є її втратити. Тому ми і надалі подаємо руку допомоги Україні, щоб українці відчували і розуміли: ми завжди разом. Сьогодні ми знову ділимося тим, чим можемо, і постійно закликаємо весь світ, щоб ця прекрасна країна та її люди якомога швидше здобули перемогу – за вашу і нашу свободу. Слава Україні! Слава Литві!”, – наголосила Даля Грібаускайтє.

«Литва більше розуміє українців, тому що знає ціну свободи» -про це у своєму зверненні заявив під час Українсько-литовського марафону “Разом до перемоги”  міністр закордонних справ Литовської Республіки Лінас Лінкявічюс.

“Україна ні на кого не нападала, вона не хотіла з кимось воювати чи завойовувати. Її перемога буде мир.” Про це у своєму зверненні заявив під час Українсько-литовського марафону “Разом до перемоги”, який транслює “Прямий”  перший керівник відновленої незалежної Литви Вітаутас Ландсбергіс.

На запитання про те, чи є надія для України вийти з цієї боротьби переможцем, Ландсбергіс наголосив: “Надаймо Україні таку надію. Це наша справа і наша відповідальність, наше завдання. Ми частина демократичних спілок, демократичного Заходу. Я не можу сказати, що демократичний світ належним чином поводиться в цій ситуації, коли на Україну напали. Велика, безжалісна агресія. А той так званий демократичний світ висловлює стурбованість. Йому треба турбуватися про самого себе. Тому що він може дочекатися таких же самих речей, не дуже приємних.

Україна бореться за себе, відбувається війна проти кремлівського фашизму. Я як молода зірка політики буду про це говорити. І хочу, щоб про це говорили з усіх питань безпеки і охорони. Україна ні на кого не нападала, вона не хотіла з кимось воювати чи завоювати. Її перемога буде мир. Але це буде перемога наша і демократичного світу. І її треба досягнути. Саме миру хоче Україна. А агресор сказав відкрито: не буде миру, поки вони не капітулюють, поки вони не змінять свого політичного вибору, поки не здадуться на волю імперії і знову не стануть колонією”.

Фото: www.lrytas.lt

 

 

 

 

Related posts

Leave a Comment