Пошук

У Вільнюсі вшанували пам’ять жертв голодоморів

У Вільнюсі вшанували пам’ять жертв голодоморів

25 листопада 2016 року у м.Вільнюс Посольством України в Литовській Республіці, за сприяння Музею пам’яті жертв геноциду Литви, було проведено жалобний захід зі вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні.
Учасники заходу виконали Гімни України та Литовської Республіки, вшанували хвилиною мовчання пам’ять жертв голодоморів.
Настоятель Української греко-католицької церкви Пресвятої Трійці м.Вільнюс отець Вінкентій Пелих, ЧСВВ та брат Пахомій Левчун, ЧСВВ провели панахиду.
З промовами до присутніх звернулися Посол України в Литовській Республіці Володимир Яценківський, член Сеймасу ЛР Жигімантас Павільоніс, Директор Музею жертв геноциду ЛР Євгеніус Пейкштеніс, Голова Української громади м.Вільнюс Наталія Шертвітєнє, Директор Департаменту історії Центру досліджень геноциду ЛР доктор Даріус Йодіс, Керівник Вільнюського відділення громадсько-політичної організації Литви «Саюдіс» Лєонас Кєросєрюс, громадський та культурний діяч Литви Даля Тарайлєнє.
У заході також взяли участь Голова Комітету Сеймасу ЛР з питань соціальної політики та праці Альгірдас Сісас, представники МЗС Литви, дипломатичного корпусу, Музею пам’яті жертв геноциду Литви та Спілки політичних репресованих Литви, актив української громади м.Вільнюс, співробітники Посольства України, литовська громадськість та місцеві ЗМІ.
27 листопада 2016 року в Українській греко-католицькій церкві Пресвятої Трійці м.Вільнюс відбувся молебень у пам`ять про жертви голодоморів в Україні.
26-27 листопада 2016 року поминальні заходи пройшли в Каунасі, Клайпеді, Вісагінасі, Йонаві та в інших містах Литви, де проживають українці.

Related posts