Пошук

У Вільнюсі вшанували пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу (ВІДЕО)

У Вільнюсі вшанували пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу (ВІДЕО)

18 травня 2019 р. у Вільнюсі, у день 75-ї річниці депортації кримських татар та пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, відбулася церемонія приспущення Державного Прапора України біля Посольства України в Литовській Республіці.

У заході взяли участь Посол України в ЛР Володимир Яценківський, Посол Туреччини у Литві Гюхан Тюран, депутат Європейського парламенту від Литви Пятрас Ауштрявічюс, член Меджлісу кримськотатарського народу, голова Спілки громад литовських татар Адас Якубаускас, настоятель Української Церкви Пресвятої Трійці м.Вільнюса отець Вінкентій Пелих, Голова української громади м.Вільнюса Наталя Шертвітєнє, представники МЗС Литви, активісти української громади та співробітники Посольства України в ЛР.

 

У ході церемонії до присутніх звернулися Посол України в ЛР В. Яценківський, голова Спілки громад литовських татар А.Якубаускас та Посол Туреччини у Литві Г.Тюран. У своїх промовах виступаючі віддали шану невинним жертвам депортації, наголосили на підтримці у цей трагічний день кримськотатарського народу, єдності та територіальної цілісності України.

На завершення заходу діти кримськотатарської спільноти виконали національні пісні, після чого пам’ять загиблих було вшановано хвилиною мовчання. Усіма присутніми було викладено свічки у формі символу кримськотатарського народу («тамга»).

 

Related posts

Leave a Comment