Пошук

У Вільнюсі вшанували 80-ту річницю початку Другої світової війни

У Вільнюсі вшанували 80-ту річницю початку Другої світової війни

1 вересня 1939 року нацистська Німеччина напала на Польщу, розв’язавши Другу світову війну.
Напередодні вісімдесятої річниці початку війни, біля храму Пресвятої Трійці УГКЦ  у Вільнюсі пройшов мистецько-історичний захід на тему: “Про війну і мир”, в часі якого вшанували пам’ять усіх жертв цієї трагедії та помолилися за мир у світі та в Україні.

Розпочався захід молитвою за Україну “Боже великий єдиний”, яку виконала відома у Литві поетеса та співачка Даля Тарайлєнє.

Настоятель монастиря та храму Пресвятої Трійці, о. Вінкентій Пелих, ЧСВВ звертаючись до присутніх, зазначив, що тема війни та миру, це не тільки тема з підручників історії, але дійсність в якій живе сьогодні український народ. Тому, спогадуючи пам’ять жертв Другої світової війни, сьогодні маємо бути чуйні і молитися за мир в Україні та в цілому світі.

Голова української громади у Вільнюсі п. Наталя Шертвітєнє у своємі слові наголосила про велику трагедію для багатьох народів, котрих діткнулася війна, адже боротьба тривала, доки територію країни не покинув останній радянський солдат. А на прикладі України, бачимо, що боротьба, можливо в іншій формі, далі триває, прикладом є Небесна Сотня, війна сході України – зазначила п. Наталя. Відтак, п. Даля Тарайлєнє виконала гимн-реквієм “Пливе кача”.

Своїми роздумами про війну і мир ділилися у формі поезій, пісень, експозицій ділилися митці, поети, музиканти, художники, військові, котрі представляли різні народи України, Литви,  Польщі, Ізраїля та інші.

Нагадаємо, що напередодні, 28 серпня, Папа Франциск на загальній аудієнції на площі святого Петра також згадав про початок Другої світової війни: «Дорогі брати й сестри, першого вересня припадає вісімдесята річниця початку Другої світової війни, що розпочалася німецькою нацистською агресією проти Польщі. В той час, як у Варшаві, Вєлюні та інших містах відбуватимуться поминальні урочистості за участю Глав Держав з усього світу, всі ми молитимемося за мир, аби більше не повторилися породжені ненавистю трагічні події, що принесли лише знищення, страждання та смерть. Молімо Бога, щоби мир панував у серцях людей, у родинах, суспільствах і між народами!»

Related posts

Leave a Comment