Пошук

У Вільнюсі відзначили День національних громад

У Вільнюсі відзначили День національних громад

В понеділок, 21 травня 2018 р. у Вільнюсі ювілейний День національних громад Литви. Захід пройшов у вільнюській ратуші, колишній будівлі засідань міської Ради.
Участь у святкуваннях взяв мер столиці Ремігіюс Шімашюс, голова Ради національних громад Литви Гунта Роне, представники національних громад Литви, зокрема, представники української громади, представники Української Греко-Католицької Церкви, представники Посольства України в Литовській Республіці та гості.

“Історія Вільнюса почалася від запрошення всім народам їхати сюди і обживатися. Цей дух супроводжує наше місто до сих пір, – сказав під час урочистої промови з нагоди свята мер столиці Ремігіюс Шімашюс . – Столиця є фортецею і світлом свободи Литви. Вільнюс вражає різноманітністю своїх жителів, і я вірю, що це різноманіття – найбільша цінність, оскільки Вільнюс зближує”.
Голова столиці нагородив десятьох представників національних громад за довгострокову та щиру роботу щодо сприяння ідентичності національних громад, що живуть у Вільнюсі, розвиваючи міжкультурний діалог, сприяючи взаємній терпимості та довірі жителів столиці Литви та всіх громадян країни. Подяки від мера міста, отримали представники української громади.

На думку голови Ради національних громад Литви Гунти Роне, у представників нетитульних націй, що становлять на сьогоднішній день 20% населення Литви, різна історія і обставини, при яких їм довелося оселитися на цій землі: одні народи живуть тут століттями, представники інших з’явилися в Литві лише в другій половині XX століття. “Литва споконвіку була багатонаціональною, багатокультурної, багатоконфесійна державою, – наголосила Гунта Роне. – Представники різних народів зміцнювали державність Литви, боролися за незалежність. Серед видатних синів Литви чимало і представників національних громад”.
“Національні меншини активно брали участь в процесах формування державності Литви, – зазначила Віда Монтвідайте, керівник Департаменту нацменшин. – За це Литва їм вдячна. Представникам національних громад була надана можливість без будь-яких перешкод отримати литовське громадянство, в країні діє широка мережа навчальних закладів, національні меншини можуть отримати освіту на своїй мові. Також існують засоби масової інформації національних меншин, національні громади можуть безперешкодно оберігати і всіляко розвивати своє культурну спадщину. Також держава активно підтримує законами культурну самореалізацію і самовираження людей”.
Гунта Роне, також, висловила впевненість, що національні громади є невід’ємною частина литовського суспільства, а їх історія невіддільна від історії держави. Тому особливо важливо розповісти про це молодому поколінню”.

Багатогранність литовського суспільства відобразила проведена в Ратуші виставка фоторобіт лауреата премії Юного творця міністерства культури Литовської республіки, фіналіста The Royal Photographic Society 160th exhibitio, «Sony World Photography awards, LensCulture Exposure 2017 та ін. Тадаса Казакявічуса.
Експозицію “Різноманітна Литва” автор вирішив присвятити сторіччю відновлення державності Литви. Хол старої Ратуші прикрасили лише деякі з робіт фотографа. У своїх роботах автор спробував осмислити кожен народ в одній людині, через деталі розкриваючи їх характер і спосіб життя.


Одним з героїв циклу Тадаса Казакявічуса став представник української громади п. Михайло Максимюк.

Кожну фотографію супроводжує написаний від руки короткий – в кілька рядків – вислів героя знімка. Згідно із задумом автора, в кожному тексті мова йде або про Литву, або про батьківщину героїв. “Так я хочу показати самим литовцям, як інші народи люблять і поважають Литву, – зізнався Тадас Казакявічус. – Так я хотів би і у наших співвітчизників виховати любов до Батьківщини, показати, що її свобода – це велика цінність. Поза всяким сумнівом, я буду продовжувати свою роботу, вже зафіксовано понад сорок народів, проте моя мета – хоча б сотня”.

 

За матеріалами:
vilnius.lt
delfi.lt

Related posts