Пошук

У Вільнюсі відзначено День Святого Миколая

У Вільнюсі відзначено День Святого Миколая

19 грудня 2019 р. Посольством України у Литовській Республіці, спільно з Українською Греко-Католицькою Церквою Пресвятої Трійці м. Вільнюса, було проведено святкове відзначення Дня Святого Миколая.

На свято завітали учні українського класу, котрі прибули до Литви, за підтримки Уряду Литовської Республіки, з підконтрольної Уряду України території у Донецькій та Луганській областях, а також м. Дніпра, на навчання протягом повного учбового року у міжнародній школі «Вільнюський литовський дім», викладачі цього навчального закладу, діти членів української громади м. Вільнюса, діти з родин працівників Посольства України в Литві, а також діти з Посольства США в Литві, які мають українське коріння. У святкових заходах, разом із дітьми, взяли участь їхні батьки.

Захід розпочався урочистою Святою Літургією у храмі Пресвятої Трійці, котру очолив о. Вінкентій Пелих. Відтак, Посол України в ЛР Володимир Яценківський з дружиною Роксоланою, о. Вінкентієм та колективом Посольства України в ЛР привітали українських діточок та школярів, вручивши їм подарунки, разом зі Святим Миколаєм, роль якого виконав член української громади Литви Ігор Кубішин. Отець Вінкентій розповів про історію виникнення цього свята, про життя Святого Миколая Чудотворця, а також про старовинні українські традиції в цей день.

Діти взяли участь у різних тематичних конкурсах, під час яких вони співали колядки, читали вірші, відгадували загадки. У рамках заходу Посольство організувало солодке частування для дітей; відбулося дружнє спілкування всіх учасників заходу.

Джерело публікації: Посольство України в ЛР.

Related posts

Leave a Comment