Пошук

У Вільнюсі відзначено 505-у річницю перемоги у Битві під Оршею

У Вільнюсі відзначено 505-у річницю перемоги у Битві під Оршею

08 вересня 2019 року у Вільнюсі пройшли  святкові заходи з нагоди 505-ї річниці перемоги у Битві під Оршею, в якій об’єднане військо Великого князівства Литовського та Польського королівства, очолюване українським князем Великим Гетьманом Костянтином Острозьким, розбило армію Московського князівства. На знак подяки Богові за перемогу під Оршею у 1514 році над московським  військом Костянтином Острозьким було збудовано церкву Пресвятої Трійці у Вільнюсі.

В рамках заходу на схилах Вільнюської фортеці було організовано показ озброєння і військової техніки ЗС Литви та країн НАТО, дискусії на історичну тематику, присвячену Битві під Оршею, виступ Роти почесної варти, святковий концерт та салют з історичних гармат.

У заході взяли участь Міністр оборони Литви Раймундас Каробліс, Посол України у Литовській Республіці Володимир Яценківський разом зі співробітниками Посольства, представники храму Пресвятої Трійці УГКЦ та української громади, представники дипломатичного корпусу акредитованого в Литві, прапороносна група литовсько-польсько-української бригади ЛИТПОЛУКРБРИГ ім. Великого Гетьмана Костянтина Острозького, литовські військові, волонтери та активісти, мешканці та гості м. Вільнюса.

У своєму виступі Посол України відмітив історичну важливість перемоги у Битві під Оршею, яка символізує єдність народів України, Польщі та Литви у боротьбі за свободу та незалежність.

Related posts

Leave a Comment