Пошук

У Вільнюсі відкрито фотовиставку «Сіра війна» до 5-х роковин російської збройної агресії проти України

У Вільнюсі відкрито фотовиставку «Сіра війна» до 5-х роковин російської збройної агресії проти України

28 лютого 2019 р.  у відкритті у приміщенні Української Греко-Католицької Церкви Пресвятої Трійці м. Вільнюса відбулося фотовиставки «Сіра війна» авторства українських військових та українських і литовських волонтерів.

Виставка приурочена 5-м роковинам російської збройної агресії проти України. Матеріали  фотовиставки демонструють ситуацію на сході нашої держави, зокрема у Авдіївці, Пісках, околицях Маріуполя, поблизу шахти Бутівка.

У церемонії відкриття взяли участь Посол України у Литовській Республіці Володимир Яценківський,  депутат Сеймаса Литовської Республіки, член парламентської неформальної групи «Pro-Ukraine» Арвідас Анушаускас, заступник директора Департаменту культурної спадщини при Міністерстві культури ЛР Аудріус Скайстис, настоятель храму Пресвятої Трійці у Вільнюсі о. Вінкентій Пелих, ЧСВВ, Головний редактор україномовної програми «Трембіта» Литовського національного телебачення «ЛРТ» Віктор Чернишук, голова Каунаського осередку громадсько-політичного руху «Саюдіс» Раймундас Камінскас, представники МЗС Литви, Збройних Сил ЛР,  представники Союзу стрільців Литви, української громади м. Вільнюса, українські та литовські волонтери, представники литовської громадськості, литовські та українські студенти, які навчаються у ВНЗ у Вільнюсі та Каунасі.

Під час церемонії відкриття фотовиставки до присутніх звернувся Посол України в ЛР В. Яценківський, який висловив подяку литовським волонтерам, усьому литовському народові за братню допомогу у боротьбі  за спільні цінності – Свободу, Людську Гідність. Посол наголосив, що  українські герої, які захищають територіальну цілісність та незалежність України, є також і захисниками незалежності та свободи Литви.

 

 

Related posts

Leave a Comment