Пошук

У Вільнюсі відбулися заходи з вшанування пам’яті видатного українського вченого Якова Головацького

У Вільнюсі відбулися заходи з вшанування пам’яті видатного українського вченого Якова Головацького

У Вільнюсі відбулися заходи з вшанування пам’яті видатного українського вченого Якова Головацького (1814-1888), освячення його могили та пам’ятника, відновлених завдяки зусиллям української громади у Вільнюсі та фінансової підтримки Української держави

10 травня 2019 р. у  Вільнюсі за участі Посольства України в Литві, української громади м. Вільнюса, прочан з України відбулися заходи з вшанування пам’яті видатного українського вченого Якова Головацького – лінгвіста, етнографа, історика, перекладача, фольклориста, поета, священика Української Греко-Католицької Церкви, громадського діяча, Ректора Львівського університету, співзасновника національно-патріотичного об’єднання галицької інтелігенції «Руська трійця». 


Яків Головацький народився на Львівщині 17 жовтня 1814 р.; помер 13 травня 1888 р. та був похований на Єфросинівському кладовищі у Вільнюсі. Заходи було проведено у зв’язку із 131-ю річницею від дня його смерті.
Відбулася Служба Божа у Церкві Пресвятої Трійці м. Вільнюса, яку спільно провели її настоятель о. Вінкентій Пелих, колишній настоятель о. Павло Яхимець, який приїхав з України до Вільнюса у зв’язку із цією подією та о. Йосафат Бойко, який прибув із групою прочан з України.
Після завершення богослужінь присутні взяли участь у церемонії покладання квітів та освячення могили та пам’ятника Якову Головацькому.

За матеріалами: Посольства України в ЛР

Related posts