Пошук

У Вільнюсі відбулися меморіальні заходи, присвячені П’ятій річниці Революції Гідності та вшануванню пам’яті Героїв Небесної Сотні

У Вільнюсі відбулися меморіальні заходи, присвячені П’ятій річниці Революції Гідності та вшануванню пам’яті Героїв Небесної Сотні

20 лютого 2019 року в історичному центрі м. Вільнюса, в Українському сквері, відбулися меморіальні заходи, присвячені П’ятій річниці подвигу учасників Революції Гідності та вшануванню пам’яті Героїв Небесної Сотні, організовані Посольством України у Литовській Республіці.

У заходах взяли участь Посол України в ЛР Володимир Яценківський з дружиною, члени делегації Міністерства оборони України, які перебувають з візитом у Литві, представники дипломатичного корпусу, зокрема, Посли Фінляндії, Латвії, Молдови, дипломати Посольства Республіки Польща в Литві, працівники Посольства України, настоятель монастиря та храму Пресвятої Трійці УГКЦ о. Вінкентій Пелих, ЧСВВ м. Вільнюса, представники української громади м. Вільнюса, Союзу Литовських стрільців, широкі кола литовської громадськості, студенти з України, які навчаються у Литві.

У заході взяли участь учні українського класу, які прибули до Литви з підконтрольних Уряду України територій Донецької та Луганської областей на навчання, протягом повного учбового року, за підтримки Уряду ЛР, у міжнародній школі «Вільнюський литовський дім», а також викладачі школи.

Присутні вшанували пам’ять загиблих спільною молитвою, яку провів настоятель Церкви Пресвятої Трійці м. Вільнюса отець Вінкентій Пелих, ЧСВВ.

До учасників заходу із промовою звернувся Посол України в ЛР Володимир Яценківський, який зокрема, привернув увагу присутніх до того, що у цей день по всьому світу згадують подвиг героїв Небесної Сотні – усіх тих Героїв, хто ціною власного життя у найважчі дні Революції Гідності вибороли надію на європейське майбутнє нашої держави, наголосивши, що для усіх українців та їх нащадків Майдан є та залишатиметься символом боротьби за Гідність, Свободу, Незалежність та Демократію – символом захисту найвищих людських цінностей. Посол також подякував литовському народу за щиру тверду підтримку України.

Відбулися церемонії покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку, що розташований в Українському сквері, та запалення свічок пам’яті, які було викладено учасниками церемонії у формі Українського Тризуба. Під час церемонії усі присутні вшанували пам’ять загиблих на Майдані Незалежності Геоїв хвилиною мовчання; пролунала українська народна пісня «Пливе кача по Тисині»; українські школярі зачитали вірші, присвячені Героям Революції Гідності. Учасники заходу виконали гімни України та Литви.

Під час заходу відбувся організований Посольством України в ЛР флешмоб #Крим це Україна #Crimea is Ukraine.

 

Related posts