Пошук

У Вільнюсі відбувся прем’єрний показ документального фільму «Вірю. Чекаю. Молюся», присвяченого долі українських військовополонених та зниклих безвісти військових

У Вільнюсі відбувся прем’єрний показ документального фільму «Вірю. Чекаю. Молюся», присвяченого долі українських військовополонених та зниклих безвісти військових

У жовтні 2019 року у Вільнюському кінотеатрі «Скальвія» відбувся прем’єрний на території держав-членів ЄС показ документального фільму «Вірю. Чекаю. Молюся», організований за сприяння Посольства України в Литовській Республіці.

У заповненому залі кінотеатру уважними глядачами стали перший Голова Верховної Ради – відновленого Сеймаса незалежної Литви проф. Вітаутас Ландсбергіс, члени делегації Дніпропетровської ОДА на чолі із заступником голови Володимиром Юрченком, що перебувала з візитом у Литві, представники МЗС та Сеймаса ЛР, акредитованого у ЛР дипломатичного корпусу, української громади, представники УГКЦ в Литві, литовської громадськості та ЗМІ, співробітники ПУ в Литовській Республіці.

Виступаючи перед глядачами, Посол України в ЛР Володимир Яценківський, зокрема, наголосив, що у ці непрості для України часи боротьби Литва залишається щирим і відданим союзником нашої Держави. «Важливо не лише подивитися, але і пам’ятати важкі кадри фільму. Саме пам’ять допоможе нам разом перемогти в боротьбі за нашу і вашу свободу», – зазначив Посол України.

У свою чергу, режисерка «Вірю. Чекаю. Молюся» Катерина Стрельченко, оператор Дмитро Панков та ветеран АТО/ООС, депутат Дніпропетровської обласної ради Віктор Боняк, який виступив також продюсером зазначеної кінострічки, під час своїх виступів наголошували, що цей фільм присвячений долі тих українських військових, хто продовжує перебувати або перебував у російському полоні, зниклим безвісти, а також почуттям їхніх рідних і близьких. Саме тому «Вірю. Чекаю. Молюся» має на меті привернути увагу не лише української, а й світової громадськості до людського аспекту на тлі жорстоких реалій, а також до того факту, що Україна є цивілізованою державою, яка не забуває про своїх військовополонених та зниклих безвісти осіб.

У рамках показу кінострічки, її авторський колектив презентував також Книгу пам’яті воїнів з Дніпропетровської області України, які загинули під час проведення АТО/ООС.

Related posts

Leave a Comment