Пошук

У Міністерстві закордонних справ Литви представлено монографію «На перехресті культур: Монастир і храм Пресвятої Трійці у Вільнюсі»

У Міністерстві закордонних справ Литви представлено монографію «На перехресті культур: Монастир і храм Пресвятої Трійці у Вільнюсі»

12 грудня 2018 р. у Міністерстві закордонних справ Литовської Республіки, в рамках відзначення 27-ї річниці встановлення українсько-литовських дипломатичних відносин, була представлена колективна монографія українських та литовських істориків, під назвою: «На перехресті культур: Монастир і храм Пресвятої Трійці у Вільнюсі» («Kultūrų kryžkelė: Vilniaus Švč. Trejybės šventovė ir vienuolynas / At cultural crossroads: The Holy Trinity shrine and monastery in Vilnius»)

У презентації взяли участь Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс, Надзвичайний та Повноважний Посол України у Литві п. Володимир Яценківський, п. Діана Варнайте – Радник групи по реалізації політики в канцелярії Уряду Литовської Республіки, Аста Андріяускієне, керівник відділу справ країн Східної Європи при Міністерстві закордонних справ Литви, о. Вінкентій Пелих, ЧСВВ ігумен василіянського монастиря св. Йосафата у Вільнюсі, представники Вільнюського університету Альфредас Бумблаускаст, Генуте Кіркєнє, Сальвіюс Кулявічюс, представники дипломатичного корпусу та української громади у Литві.

Книга литовською та українською мовами підготовлена й опублікована в рамках спільного дослідницького проекту Вільнюського та Українського католицького університетів.

Колективна монографія 19 литовських й українських дослідників пропонує новий підхід до інтерпретації спільної культурної спадщини обох народів на прикладі однієї з найдавніших публічних інституцій у Вільнюсі унійного (греко-католицького) монастиря і храму Пресвятої Трійці.

У незалежній Литві святотроїцька спільнота ченців стала духовним і культурним центром української громади, символом відродженого Василіянського Чину та важливим осередком литовсько-української солідарності й співпраці.

Related posts