Пошук

У Литві відбулося перепоховання героїв антиросійського повстання 1863-1864 років

У Литві відбулося перепоховання героїв антиросійського повстання 1863-1864 років

У столиці Литви Вільнюсі відбулася церемонія перепоховання учасників повстання 1863–64 років. Це повстання проти Російської імперії відбулося на території колишньої Речі Посполитої, в сучасних Литві, Польщі та Білорусії. Останки 21 повстанця, в тому числі лідерів повстання Кастуся Каліновського і Зигмунта Сераковського, були виявлені під час археологічних розкопок у столиці Литви в 2017 році. 22 листопада відбулося перепоховання останків 20 людей, останки ще одного поки не ідентифікували.

Церемонія перепоховання розпочалася Святою Літургією в катедральному соборі св. Станіслава і св. Владислава у Вільнюсі, яку очолив митрополит Гінтарас Грушас, у співслужінні з єпископами та військовими капеланами Литви, Польщі, Білорусі. Делегацію Греко-Католицької Церкви Білорусії на перепохованні очолив Апостольський візитатор для греко-католиків Білорусі архимандрит Сергій Гаєк, разом з греко-католицькими священиками з Білорусії.

Участь у заходах взяв, також, настоятель монастиря та храму Пресвятої Трійці Української Греко-Католицької Церки у Вільнюсі о. Вінкентій Пелих, ЧСВВ.

Участь у церемонії взяли участь президенти Литви та Польщі, влада та політики з Литви, Білорусі, України та Латвії. Українську державну делегацію очолив віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитро Кулеба разом з Послом України в Литовській Республіці Володимиром Яценківським.

Похоронна процесія пройшла вулицями Старого міста Вільнюса. Січневі повстанці були поховані в центральній каплиці на кладовищі Расу у Вільнюсі.

Related posts

Leave a Comment