Пошук

У Литві урочисто відзначили День Соборності України та 100-річчя проголошення Акту Злуки УНР та ЗУНР

У Литві урочисто відзначили День Соборності України та 100-річчя проголошення Акту Злуки УНР та ЗУНР

22 січня 2019 р., у Литві урочисто відзначено День Соборності України та 100-річчя проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки.

Відбулася урочиста церемонія покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку в історичному центрі Вільнюса.

З промовою до учасників церемонії звернувся Посол України Володимир Яценківський, який наголосив на величезному значенні 100-річчя проголошення Акту возз’єднання українських земель 22 січня 1919 року для єднання українців в усьому світі, збереження єдності України тепер. Учні українського класу зачитали вірші, присвячені Дню Соборності України.

Того ж дня у Церкві Пресвятої Трійці м.Вільнюса відбулася Служба Божа, під час якої пролунала молитва за Україну, а також відправлено панахиду на вшанування пам’яті Героїв, які віддали життя, захищаючи Незалежність та Свободу України. Службу провів о. Вінкентій Пелих, ЧСВВ та о. Анастасій Панькевич,ЧСВВ.

У заходах взяли участь Посол України у Литовській Республіці Володимир Яценківський з дружиною, представники Української Греко-католицької Церкви Пресвятої Трійці м. Вільнюса о. Вінкентій Пелих, ЧСВВ та о. Анастасій Панькевич, ЧСВВ, працівники Посольства України в ЛР, представники української громади мм.Вільнюса та Йонави, Литовського національного радіо, учні українського класу з підконтрольної Уряду України території Донецької та Луганської областей, які, за сприяння Уряду Литви, повний рік навчаються у міжнародній школі «Вільнюський Литовський Дім», мешканці Вільнюса, які прийшли вшанувати цю історичну дату та інші.

У храмі Пресвятої Трійці було представлено тематичну фотовиставку до 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років та 100-річчя відродження української державності «Українська революція: уроки минулого» (литовською, англійською, українською мовами). Виставку підготовлено Посольством України в ЛР спільно з українською громадою м. Вільнюса.

За матеріалами: https://lithuania.mfa.gov.ua

Related posts