Пошук

У Литві урочисто відзначено День Збройних Сил України

У Литві урочисто відзначено День Збройних Сил України

11 грудня 2018 р. з нагоди відзначення Дня Збройних Сил України в Українській Греко-католицькій церкві Пресвятої Трійці м. Вільнюса відбулася ініційована Посольством України в Литві молитва за Україну, а також представлено дві фотовиставки: «Світ, який ми захищаємо» авторства низки українських фотокореспондентів, а також «Віра в умовах бойових дій» авторства колишнього капелана брата Роберта Леніва, ченця Церкви Пресвятої Трійці, підготовлену за сприяння Посольства України в Литовській Республіці.

У рамках заходу настоятель Церкви Пресвятої Трійці о. Вінкентій Пелих, ЧСВВ, спільно з головним капеланом ЗС Литви Рімасом Венцкісом провели молитву. Хвилиною мовчання було вшановано пам’ять українських Героїв, які віддали життя, захищаючи незалежність нашої Батьківщини.

До присутніх з вітальним словом звернулися Посол України в Литовській Республіці Володимир Яценківський та аташе з питань оборони Посольства України в Литовській Республіці полковник Олександр Коберський.

Посол, зокрема, наголосив, що відзначення Дня Збройних Сил України відбувається у важливому для історії наших двох країн місці – Церкві Пресвятої Трійці, збудованої сином українського народу, Великим гетьманом литовським, князем Костянтином Острозьким на честь його перемоги під Оршею над московським військом у 1514 році. Посол висловив вдячність литовському народу за надання допомоги Україні з метою подолання зовнішньої військової агресії, наголосивши, що сьогодні Україна відчуває міцну та щиру підтримку Литви, усього литовського народу у боротьбі, що її веде Україна, захищаючи найвищі людські цінності – Свободу та Гідність.

У заході взяли участь перший керівник Парламенту незалежної Литви Вітаутас Ладсбергіс, високопосадовці Міністерства оборони ЛР, члени Європарламенту від Литви, депутати Сеймаса ЛР, представники дипломатичного корпусу, акредитовані в ЛР, актив української громади м. Вільнюса та Каунаса, литовські волонтери, а також військовослужбовці Збройних Сил України, які брали участь в антитерористичній операції на Сході України і наразі проходять реабілітацію у медичних закладах Литви, й офіцери Збройних Сил України, які проходять мовну підготовку у навчальних закладах ЛР, інші гості.

За матеріалами: lithuania.mfa.gov.ua

Related posts