Пошук

У Литві, на Горі Хрестів, урочисто встановлено меморіальний хрест на вшанування пам’яті загиблих за Незалежність України Героїв

У Литві, на Горі Хрестів, урочисто встановлено меморіальний хрест на вшанування пам’яті загиблих за Незалежність України Героїв

19 квітня 2019 року у священному місці Литви, на Горі Хрестів, поблизу м. Шяуляй відбулося урочисте встановлення двадцятого пам’ятного хреста українським воїнам, полеглим за свободу та незалежність України.

Традиція встановлення пам’ятних хрестів українським воїнам була започаткована рівно два роки тому, 19 квітня 2017 року, за ініціативи Посольства України в ЛР, підтриманої колективом Військового реабілітаційного центу Збройних Сил Литви м.Друскінінкай – закладу, в якому проходять реабілітацію українські воїни.

Гора Хрестів є меморіалом жертвам насильницьких депортацій з Литви, здійснених радянським тоталітарним режимом, на якій встановлено, за різними оцінками, від 50 до 100 тисяч хрестів.

В заході взяли участь Посол України Володимир Яценківський з дружиною Роксоланою, о. Вінкентій Пелих, ЧСВВ настоятель храму Пресв. Тройці УГКЦ у Вільнюсі, представники Посольства України в ЛР, українські військовослужбовці, які були поранені у ході АТО/ООС на сході України та на цей час проходять реабілітацію у Військовому реабілітаційному центрі м. Друскінінкай, військовослужбовці Збройних Сил Литви, представники Військового реабілітаційного центру ЗС Литви, литовських скаутських організацій, української громади в Литві, місцевої громадськості, преси та телебачення, зокрема, «Рейтерс», Європейського прес-агентства «EPA», Литовського національного телебачення «LRT»,  інших місцевих ЗМІ.

Під час церемонії до присутніх звернувся Посол України в ЛР Володимир Яценківський, який висловив подяку литовському народові за братню підтримку України. Посол наголосив, що  українські герої, які захищають територіальну цілісність та незалежність України, захищають й свободу Литви, наші спільні цінності. Посол зазначив, що хрести, які традиційно,  разом з представниками литовської сторони, встановлюються кожною новою групою українських воїнів, що прибувають до ЛР на реабілітацію, вже сформували на Горі Хрестів справжню алею українсько-литовського побратимства. Володимир Яценківський висловив упевненість, що ця традиція житиме вічно, так само, як і дружба та братерство українського та литовського народів.

У ході церемонії усі присутні виконали гімни України та Литви. Священик Української Греко-Католицької Церкви Пресвятої Трійці м. Вільнюса спільно з капеланом Військово-повітряних сил Литви провели церемонію освячення пам’ятного хреста, на якому викарбовано: «У своїй хаті своя правда, і сила, і воля. Дякуємо братній Литві за підтримку України у важкий час. Разом ми сила. Слава Україні! Слава Литві!».

Related posts