Пошук

Святковий концерт з нагоди Всесвітнього дня вишиванки у Вільнюсі (ВІДЕО)

Святковий концерт з нагоди Всесвітнього дня вишиванки у Вільнюсі (ВІДЕО)

З нагоди відзначення Всесвітнього дня вишиванки у Вільнюсі пройшли ряд святкових заходів. Розпочалися урочистості вишиванковою ходою від Кафедральної площі до Будинку національних меншин.
Відтак, в залі Будинку національних меншин відбувся святковий концерт за участю артистів з різних регіонів України.
Концертну програму розпочали тріо бандуристок з Херсону, відтак свої таланти представили:
Дитячий зразковий ансамбль народного танцю «Квіти України» Ніжинської дитячої хореографічної школи з Чернігівської області, Тріо «Ореля» з Рівненської області. На свято завітали, також, вокалісти: Аня Чирва з Полтавської області, Юля Котлінська з Хмельницької області, Сергій Гаврилюк з Рівненської області. Програму супроводжувала ведуча Оксана Рудковська з м. Дніпра.
На завершення програми Голова української громади м.Вільнюса Наталя Шертвітєнє висловила слова вдячності гостям з України, а п. Михайло, найстарший член української громади у Вільнюсі, на знак подяки подарував коровай, який приготував своїми руками. Слова подяки від імені Посла України Володимира Яценківського висловив Аташе в справах культури п. Дмитро Серов.

Пригадуємо, що Всесвітній день вишиванки — акцію, присвячену збереженню українських національних традицій — відзначають у третій четвер травня. У цей день всі, хто бажає долучитися до святкування, одягають найвідоміший елемент народного вбрання. З нагоди свята влаштовують ходи, флешмоби, концерти.

Святкові заходи проводять не лише в Україні, але й в країнах Європи, США, Канаді, Австралії тощо.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Related posts