Пошук

Публічна лекція на тему: «Українська війна за незалежність (1914-1923 рр.): події та пам’ять» пройшла у Вільнюсі

Публічна лекція на тему: «Українська війна за незалежність (1914-1923 рр.): події та пам’ять» пройшла у Вільнюсі

28 вересня 2019 р. в Будинку національних меншин у Вільнюсі відбулася публічна лекція на тему: «Українська війна за незалежність (1914-1923 рр.): події та пам’ять» для української громади Вільнюса (Литва).  Лекцію прочитав науковий співробітник Інституту історії України НАН України, кандидат історичних наук Віталій Скальський.

У заході взяли участь Голова української громади у Вільнюсі п. Наталя Шертвітєнє, настоятель монастиря та храму Пресвятої Трійці у Вільнюсі о. Вінкентій Пелих, ЧСВВ, представники української громади м. Вільнюса та гості.

“Пам’ять про українську державність 1917-1921 рр. практично стерта. Ми маємо безліч міфів та стереотипів про ті події. Українські школярі вважать період Української революції 1917-1921 рр. однією із найнудніших тем зі шкільного курсу історії. Універсали, партії, ради, війни та перевороти – розібратись у цьому дуже складно. Але можливо” – розповідає п. Віталій Скальський.
В часі публічної лекції Віталій Скальський спробув пояснити та спростувати найпоширеніші помилкові твердження про буремні роки революції.

Лекція викликала велике зацікавлення в присутніх, в наслідок чого виникла жвава дискусія, в часі якої слухачі дізнавалися цікаві історичні факти цього періоду.

 

Related posts

Leave a Comment