Пошук

Програма на литовському Радіо Марія присвячена Україні

Програма на литовському Радіо Марія присвячена Україні

Владика Василій Тучапець, ЧСВВ, екзарх харківський УГКЦ та о. Вінкентій Пелих, ЧСВВ, ігумен монастиря св. Йосафата у Вільнюсі, в рамках відзначення празника святого Йосафата Кунцевича, взяли участь у програмі литовського Радіо Марія. Переклад на литовську мову здійснював п. Василь Капкан.

В ході розмови учасники програми розповіли слухачам про події, які відбулися тими днями, зокрема про відкриття барельєфу князю Костянтину Острозькому та про празник святого Йосафата Кунцевича, святого як для українського так і для литовського народу. Це історичні постаті, які, можна сказати, стали основою у будуванні дружніх та братських відносин між Україною та Литвою сьогодні і в майбутньому.

Владика Василій розповів про ситуацію на Сході України, зокрема, про роль карітасу  Харківського Екзархату, у допомозі тим, які постраждали у внаслідок війни в Україні.

Учасники програми, також, обговорили суспільно-релігійну ситуацію в Україні  та роль Церкви сьогодні у відновленні миру.

На завершення програми спільно помолились молитву «Під твою милість» до Остробрамської Матері Божої за литовський та український народи. Відтак владика Василій уділив своє Архиєрейське благословення для усіх слухачів Радіо Марія.

Related posts

Leave a Comment