Пошук

Президент Світового Конгресу Українців Евген Чолій відвідав храм Пресвятої Трійці у Вільнюсі

Президент Світового Конгресу Українців Евген Чолій відвідав храм Пресвятої Трійці у Вільнюсі

З 29 по 31 травня 2018 р. у Вільнюсі відбувся візит Президента Світового конгресу українців (СКУ) п. Евгена Чолія та Директора Представництва СКУ при міжнародних організаціях у Брюсселі п. Марини Ярошевич.
У ході візиту Президент СКУ провів ряд зустрічей з представниками владних структур Литовської Республіки.
У середу 30 травня 2018 р. за участі Президент СКУ Е. Чолія, Посла України в ЛР Володимира Яценківськго, відбулася урочиста церемонія покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку, у центрі литовської столиці, спільно з українськими учнями зі сходу України, які навчаються у міжнародній школі «Вільнюський литовський дім» за підтримки Уряду ЛР та активом українських об’єднань Литви.
Усі присутні також долучилися до глобальної акції #SaveOlegSentsov та #FreeSentsov на підтримку українського режисера Олега Сенцова з вимогою його звільнення та звільнення усіх українських заручників Кремля.

Відтак, спільно відвідали Церкву Пресвятої Трійці та монастирський комплекс Отців Василіян у Вільнюсі, де, зокрема, ознайомилися з фотоекспозиціями, присвяченими Революції Гідності 2014 року, а також 400-річному ювілею Василіянського Чину, що відзначався у Литві у листопаді 2017 р.

Того ж дня відбулося засідання Громадської ради при Посольстві України в Литовській Республіці.
У засіданні взяли участь, зокрема, Голова Громади українців м. Вільнюс Наталія Шертвітєнє, Голова Асоціації прибалтійських українців м. Клайпеда Леонід Трегуб, Голова Українського культурно-просвітницького центру «Родина» м. Клайпеда Лідія Тригуб, Голова Громади українців «Карпати» м. Шяуляй Юрій Янчіюк, Заступник голови Громади українців «Карпати» Віра Крутова, Настоятель Української Греко-Католицької Церкви Пресвятої Трійці м. Вільнюса о. Вінкентій Пелих, ЧСВВ, Головний редактор україномовної програми «Трембіта» Литовського національного телебачення «LRT» Віктор Чернишук, Редактор україномовної радіопередачі «LRT» «Калинові Грона» Юрій Паньків, Редактор періодичного видання УГКЦ Пресвятої Трійці м. Вільнюса «Парафіяльне Слово» Василь Капкан, активісти української громади Руслан Скробач (м. Вільнюс), Алла Ванюлєнє (м. Шяуляй).
У ході зустрічі відбулося конструктивне обговорення актуальних питань діяльності української громади Литви, визначено пріоритетні напрямки співпраці громадських організацій українців Литви зі Світовим конгресом українців та Посольством України в ЛР, зокрема у контексті проведення спільних заходів в рамках 85-денного марафону на вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні, співпраці із задоволення освітніх та інформаційних потреб українців Литви, проведення спільної інформаційної роботи та об’єднання зусиль на підтримку України, її територіальної цілісності.

Related posts