Пошук

Під час Пасхальних свят Вільнюс приєднався до Міжнародної акції «Об’єднані прапором – #LIBERATECRIMEA»

Під час Пасхальних свят Вільнюс приєднався до Міжнародної акції «Об’єднані прапором – #LIBERATECRIMEA»

28 квітня 2019 року у світлий празник Христового Воскресіння у храмі Пресвятої Трійці УГКЦ у Вільнюсі Посол України в ЛР Володимир Яценківський разом з дружиною Роксоланою, колективом Посольства з родинами, представниками української громади Литви спільно відзначили Пасху в Українській Греко-Католицькій Церкві Пресвятої Трійці м. Вільнюса.

Урочисту Святу Літургію очолив о. Вінкентій Пелих, ЧСВВ, який привітав усіх присутніх зі світлим та радісним празником Христового Воскресіння.

У цей же день у Вільнюсі пройшла Міжнародна акція «Об’єднані прапором – #LIBERATECRIMEA». Участь у заході взяли Посол В. Яценківський з дружиною разом з Головою української громади м. Вільнюса Наталією Шертвітєнє, Головою Союзу громад татар Литви Адасом Якубаускасом, настоятелем Української Греко-католицької Церкви Пресвятої Трійці м.Вільнюса отцем Вінкентієм Пелихом, ЧСВВ, радником Канцелярії Уряду ЛР Діаною Варнайтє, активістами  української, кримськотатарської громад Литви, представниками Союзу стрільців Литви, широкими колами литовської громадськості, співробітниками Посольства України в ЛР.

На початку заходу до присутніх звернувся Посол України в ЛР В.Яценківський, який наголосив, зокрема, що у день Величного Свята Пасхи проведення цієї Акції несе великий зміст, адже віра у спільну перемогу, у повернення Криму до України робить усіх нас сильнішими, а також висловив вдячність усім присутнім за єдність.

Зі словами привітань, також, звернулися Голова української громади м. Вільнюса Наталієя Шертвітєнє, Голова Союзу громад татар Литви Адас Якубаускасом та настоятель храмі Пресвятої Трійці Української Греко-Католицької Церкви у Вільнюсі о. Вінкентій Пелих, ЧСВВ

Численні учасники акції здійснили ходу від Церкви Пресвятої Трійці м. Вільнюса по історичному центру литовської столиці, організували флешмоби біля будівлі Церкви, міської Ратуші та в Українському сквері у пам’ятника Тарасу Шевченку. Під час ходи було тричі розгорнуто величезний прапор кримськотатарського народу розмірами 3 на 4,5 метри, лунали Гімн України, кримськотатарські народні пісні, українські вірші про Крим.

 

Related posts