Пошук

Пам’ятні заходи, присвячені вшануванню подвигу учасників Революції Гідності та увічненню пам’яті Героїв Небесної Сотні у Вільнюсі

Пам’ятні заходи, присвячені вшануванню подвигу учасників Революції Гідності та увічненню пам’яті Героїв Небесної Сотні у Вільнюсі

19 лютого 2017 р. в українській церкві Св.Трійці у м. Вільнюсі, відбулася  панахида за загиблими Героями Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції Гідності. У приміщенні церкви також було відкрито фотовиставку литовських очевидців подій у м. Києві у лютому 2014 року.
Після завершення панахиди з промовами виступили о. Йоаким Ковальчук, ЧСВВ, Посол України в ЛР Володимир Яценківський, а також представники литовської громадськості – очевидці подій у м. Києві у лютому 2014 року.
Того ж дня у Домі-музеї видатного литовського митця і композитора  М. Чюрльоніса відбувся музично-поетичний захід, присвячений вшануванню пам’яті Героїв Небесної Сотні, у ході якого, серед іншого, пролунали твори українських та литовських композиторів, вірші Т. Шевченка, Л. Українки, інших українських поетів українською та литовською мовами.
Перед присутніми виступили відомі литовські митці – поетеса та співачка Даля Тарайлєнє, яка, зокрема, виконала реквієм за загиблими героями Майдану «Пливе кача», автор та композитор отець-диякон Роман Коляда, відомий литовський поет та перекладач творів Тараса Шевченка Валдас Бразюнас, відома органістка та музикознавець Юратє Ландсбергітє. Був також показаний короткометражний фільм «Земні браття» режисера В. Ландсбергіса – молодшого.
До учасників заходу звернулись Посол України в ЛР В. Яценківський,  депутат Сейму Литви Ж. Павільоніс, Голова громади українців м. Вільнюс Наталя Шертвітєнє.
У заходах, які були спільно організовані українською громадою та Посольством України в ЛР, взяли участь представники української громади Литви, литовської громадськості, парламентарі, журналісти, представники молодіжного крила громадсько-політичної організації «Саюдіс».
Цього ж дня біля будівлі Посольства України в ЛР зібралися литовські добровольці, які три роки тому надавали активну допомогу українцям в їх боротьбі за свободу та гідність, представники української громади Литви, дипломати Посольства.
Присутні вшанували пам’ять загиблих Героїв Революції Гідності хвилиною мовчання та виклали біля прапора України свічки у формі тризуба. До учасників заходу із промовами звернулись Посол України в ЛР В. Яценківський та Заступник міністра  закордонних справ ЛР Дарюс Скусявічюс.

 

 

Related posts

Leave a Comment