Пошук

Ніч Культури у храмі Пресвятої Тройці у Вільнюсі

Ніч Культури у храмі Пресвятої Тройці у Вільнюсі

У п’ятницю 15 червня 2018 р. з нагоди Європейського року культурної спадщини у храмі Пресвятої Тройці УГКЦ у Вільнюсі пройшла культурна програма в рамках заходу «Ніч Культури». Захід відбувся за підтримки Департаменту по охороні культурної спадщини при Міністерстві культури в Литовській Республіці.

Програма розпочалася екскурсіями, які провів професійний гід Раймундас Шакаліс. Під час екскурсії гості мали нагоду ознайомитеся з історією храму та монастиря св. Йосафата.

Відтак, концертну програму розпочав Галицький камерний хор “Євшан”, який прибув зі Львова (Україна).  лунали твори у виконанні. У виконанні колективу лунали твори сакральної музики, твори для хору світових і українських композиторів, а також українські народні пісні.

Продовжив естафету вокальний ансамбль „In Campo Aperto“ і вокальний ансамбль православної церкви Св. Мучениці Параскеви ознайомили слухачів з сакральною музикою Східної та Західної Церков – з візантійськими й іншими православними молитвоспівами і григоріанським хоралом.

Вечір завершив ансамбль „Duo Barocco“ (мецо-сопрано Саулє Шерітє і Рената Дубінскайтє). У своїй програмі вони разом з органісткою Вірґінією Сурвілайтєю представили «Сутінкові читання» („Leçons de ténèbres“, 1714) французького композитора періоду бароко Франсуа Куперена – це твір для двох сопрано, приурочений Літургії сутінок („Tenebrae“) Великого Тижня.

Також, протягом ночі культури були задіяні світлові ілюмінації зовні та всередині храму.

У заході взяли участь, зокрема, Посол України в Литовській Республіці Володимир Яценківський з дружиною та працівниками посольства, представники литовської та української громадськості, числені гості міста.

Висловлюємо щиру вдячність п. Діані Варнайте, Директору Департаменту охорони культурної спадщини в Литовській Республіці, за допомогу і підтримку в організації цього надзвичайно важливого свята культури.

Світлини: бр. Роберт Ленів, ЧСВВ

Related posts