Пошук

Настоятеля українського храму у Вільнюсі нагороджено Подячним листом від Прем’єр-міністра Литви

Настоятеля українського храму у Вільнюсі нагороджено Подячним листом від Прем’єр-міністра Литви

19 листопада 2019 р. у Вільнюсі відбувся урочистий захід, організований Департаментом національних меншин при Уряді Литовської Республіки під егідою прем’єр-міністра Литви Сауліуса Сквернеліса. Захід відбувся в рамках відзначення у Литві Міжнародного дня толерантності, який започаткований в 1995 році Міжнародною організацією ЮНЕСКО.

Під час урочистостей було нагороджено та вшановано тих, хто найбільше сприяв громадянському суспільству, національним культурам та міжкультурному діалогу. Захід пройшов у головній залі Академії наук Литовської Республіки у Вільнюсі.

Подячним листом від Прем’єр-міністра Литви Сальвіуса Скверняліуса було нагороджено настоятеля василіянського монастиря та храму Пресвятої Трійці УГКЦ у Вільнюсі  о. Вінкентія Пелиха, ЧСВВ.

«Я щиро вітаю Вас з Міжнародним днем толерантності і вдячний вам за вашу підтримку та активну співпрацю з українською громадою у культурному та релігійному житті, за ваші громадянські ініціативи. Бажаю вам натхнення та успіхів у збереженні важливих традицій та звичаїв для наступних поколінь» – зазначив Прем’єр-міністр Литви.

У заході взяли участь канцлер Уряду Литовської Республіки п. Альгірдас Стончятіс, радник канцлера ЛР з питань державного управління та соціальної політики п. Діана Варнайте, директор Департаменту національних меншин при Уряді Литовської Республіки п. Віда Монтвідайте, голова української громади у Вільнюсі п. Наталя Шертвітєнє, представник Посольства України в ЛР п. Дмитро Серов, представники української, литовської громадськості та представники національних меншин Литви.

Нагороджено, також, голову Асоціації литовських та українських істориків д-р п. Алдону Василіяскєнє.

Подяки Прем’єр-міністра Литовської Республіки, нагороди Департаменту національних меншин, пам’ятні подарунки, ювілейні медалі та подячні листи були вручені представникам литовських національних меншин, журналістам, науковцям, освітянам та громадським діячам, що розвивають міжкультурний діалог.

Related posts

Leave a Comment