Пошук

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін відвідав храм Пресвятої Трійці УГКЦ у Вільнюсі

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін відвідав храм Пресвятої Трійці УГКЦ у Вільнюсі

10 січня 2019 року Міністр закордонних справ України Павло Клімкін розпочав свій робочий візит до Литовської Республіки з відвідання Української Греко-католицької церкви Пресвятої Трійці м.Вільнюса, яка була заснована на честь перемоги над військом Московського князівства у 1514 році під Оршею Великим литовським гетьманом князем Костянтином Острозьким – сином українського народу та видатною історичною постаттю. Сьогодні Церква відіграє роль одного з найбільших  культурно-релігійних осередків українців Литви.

Відбулася дружня зустріч П.Клімкіна з активом української громади м.Вільнюса, учнями українського класу міжнародної школи «Вільнюський литовський дім», які прибули до Литви з підконтрольної Уряду України території у Донецькій та Луганській областях, та повний учбовий рік навчаються у Литві за підтримки Уряду Литовської Республіки. У зустрічі взяли участь Посол України в ЛР Володимир Яценківський з дружиною, представники МЗС ЛР.

Відбулася молитва за Україну, яку провів отець-настоятель Вінкентій Пелих, а також оглядова екскурсія по Церкві та території Монастиря Святого Йосафата, на якій вона розташована.

Міністр оглянув також тематичні фотовиставки, які, за сприяння Посольства України в Литві, було підготовлено та розміщено у будівлі Церкви до Дня Збройних Сил України: «Віра в умовах бойових дій» та «Світ, що ми захищаємо».

 

Related posts