Пошук

KULTUROS NAKTIS 2018. До Вільнюса завітає Галицький камерний хор «Євшан»

KULTUROS NAKTIS 2018. До Вільнюса завітає Галицький камерний хор «Євшан»

З нагоди Європейського року культурної спадщини, в рамках заходу Ніч Культури, який проходитиме 15 червня 2018 р. у Вільнюсі, до храму Пресвятої Трійці УГКЦ завітає Галицький камерний хор «Євшан» зі Львова. Концерт хору відбудеться о 21:00 год.

Запрошуємо взяти участь.

Галицький камерний хор «Євшан» очолює Ігор Даньковський — випускник Львівської державної консерваторії ім. М.В. Лисенка.

У репертуарі колективу духовна музика, зокрема партесні концерти М. Дилецького, хорові концерти М. Березовського, Д. Бортнянського, М. Вербицького, А. Веделя, твори Й.С. Баха, Дж. Палестрини, В.А. Моцарта, А. Кальдари, А. Вівальді, Ш. Гуно і багатьох інших світових та українських композиторів, українські народні пісні в обробках для хору та твори композиторів сучасності.

У творчій біографії хору — участь у прем’єрі м’юзиклу Юрія Саєнка на лібрето Богдана Стельмаха «Вірую»; спільні проекти з вокальною формацією «Піккардійська терція» (програма «Містерія Різдва в українській музиці та поезії» та акапельна сюїта «Голгофа»); проекти з майбутньою переможницею «Євробачення — 2004» Русланою Лижичко («Дзвінкий вітер», «Різдво з Русланою»); участь у численних хорових фестивалях, серед яких: Міжнародний фестиваль «Віднайдена музика» (м. Тарнув, Польща), фестиваль української популярної музики «Таврійські ігри» (м. Каховка), Міжнародний фестиваль «Віртуози» (м. Львів), «Lörrach singt» (Німеччина), «Схід — Захід разом» (м. Радомско, Республіка Польща), Міжнародний фестиваль «Ozveny» (Словаччина), «На хвилях Стрия» (м. Стрий), «Хваліте Господа з небес» (м. Львів), VIII фестиваль Давньої Музики у Львові.

Численними є творчі здобутки колективу, адже поряд із участю й перемогами у конкурсах і фестивалях різного рівня «Євшан» також долучається до культурно-мистецьких і церковних заходів, організовує концерти і творчі зустрічі. Найвагомішими досягненнями колективу можна вважати:

 • Гран-прі Обласного хорового конкурсу, присвяченого 125-річчю товариства «Просвіта» (м. Львів, 1993 р.);
 • ІІІ місце на Другому регіональному конкурсі хорових капел і камерних хорів ім. Лесі Українки (м. Луцьк, 1994 р.);
 • I місце на Міжнародному хоровому конкурсі «Магутни Божа» (м. Могильов, Білорусія, 1995 р.);
 • V місце у Всесвітньому міжнародному хоровому конкурсі «The International Music Festival at Cantonigros» (Festival Internacional de Música de Cantonigròs) (Іспанія, 2004 р.);
 • II місце і Диплом за найкраще виконання конкурсного твору на IV Всеукраїнському конкурсі хорового мистецтва ім. Лесі Українки (м. Луцьк, 2006 р.);
 • Гран-прі в Обласному конкурсі хорових колективів, присвячених 150-річчю з дня народження І. Франка.
 • I місце у VII Всеукраїнському конкурсі хорової музики ім. Д. Січинського (м. Івано-Франківськ, 2009 р.);
 • участь у творчому звіті майстрів мистецтв та художніх колективів Львівської області в Національному Палаці мистецтв «Україна» в м. Києві (2009 р.);
 • звання «Лауреата» I премії VI Всеукраїнського конкурсу хорових колективів ім. М. Леонтовича (м. Київ, 2010 р.);
 • І премія у 59 міжнародному хоровому конкурсі HABANERAS y POLIFONIA в м. Торревєха (Іспанія, 2013 р.);
 • ІІІ місце у 60 міжнародному хоровому конкурсі HABANERAS y POLIFONIA в м. Торревєха (Іспанія, 2014 р.).

Пригадуємо, також, що в цей день пройдуть також екскурсії. Під час екскурсії по монастирю Ви ознайомитеся з життям монахів. Екскурсію вестиме гід Раймундас Шакаліс, її тривалість – приблизно 45 хв. На екскурсію, а їх буде три, у греко-католицький храм Прсв. Трійці потрібно зареєструватися за е-поштою:  josafatosbm@gmail.com

I екскурсія – о 18:00 год.
II екскурсія – о 19:00 год.
III екскурсія – о 20:00 год.
З 21:00 год. у греко-католицькому храмі Прсв. Трійці будуть лунати твори у виконанні Галицького камерного хору “Євшан” (Україна). У репертуарі колективу – сакральна музика, твори для хору світових і українських композиторів, а також твори сучасних композиторів.

22:00 год. Дівочий вокальний ансамбль „In Campo Aperto“ і вокальний ансамбль православної церкви Св. Мучениці Параскеви ознайомлять слухачів з сакральною музикою Східної та Західної Церков – з візантійськими й іншими православними молитвоспівами і григоріанським хоралом.

 23:00 год. Вечір завершить ансамбль „Duo Barocco“ (мецо-сопрано Саулє Шерітє і Рената Дубінскайтє). У своїй програмі вони разом з органісткою Вірґінією Сурвілайтєю представлять «Сутінкові читання» („Leçons de ténèbres“, 1714) французького композитора періоду бароко Франсуа Куперена – це твір для двох сопрано, приурочений Літургії сутінок („Tenebrae“) Великого Тижня.

Related posts