Пошук

Екуменічні моління за єдність християн пройшли у Вільнюсі

Екуменічні моління за єдність християн пройшли у Вільнюсі

З нагоди тижня молитви за єдність християн 24 січня 2020 р. у храмі Св. Іванна Хрестителя та Йоана Богослова у Вільнюсі відбулася традиційна екуменічна молитва.

В екуменічних моління у Вільнюсі взяли участь представники різних християнських конфесій Литви та деномінацій. Очолив молитву єпископ-помічник РКЦ Вільнюської Архієпархії Преосвященний Даріус Тріоніс.

В екуменічній молитві, також, взяв участь о. Вінкентій Пелих, ЧСВВ, настоятель василіянського монастиря та храму Пресвятої Трійці УГКЦ у Вільнюсі.

Також, лютеранський єпископ Міндовгас Сабутіс виступив з ініціативою від Литовського біблійного товариства та видавництва Magnificat прочитати все Святе Письмо від початку до кінця, не зупиняючись протягом 7 днів. Читання відбудеться 22-28 березня у Вільнюсі при церкві Пресвятої Богородиці (Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje). Всі церкви, християнські громади запрошуються до участі. Очікується, що у читанні візьмуть участь близько 1000 віруючих. Реєстрація читачів відбудеться 24 лютого на сайті www.biblija2020.lt.

Зауважимо, що матеріали до Всесвітнього тижня молитов за єдність християн 2020 підготували християни Церкви Мальти та Гоцо (Християни Мальти Разом). 10 лютого багато християн Мальти святкують празник кораблетрощі св. ап. Павла, через що християнська благовість прийшла на ці острови. Текст із Апостольських Діянь, який читається на це свято, був вибраний як основний для цьогорічного Тижня молитов. Історія починається з того, що Павла відсилають до Риму як в’язня (Ді. 27.1). Хоча Павло перебуває в кайданах, однак Божа місія продовжує здійснюватися через нього.

Related posts

Leave a Comment