Пошук

Делегація українських дітей презентували у Литві “Книгу добра”

Делегація українських дітей презентували у Литві “Книгу добра”

Делегація українських дітей, в рамках презентації  “Книги добра” у Литві відвідали храм Пресвятої Трійці у Вільнюсі. В часі відвідин діти виконали віночок українських різдвяних колядок. Після короткої екскурсії храмом, яку провів о. Вінкентій Пелих, ЧСВВ, настоятель храму, для парафіяльної спільноти було подаровано «Книгу добра». Делегацію українських дітей супроводжувала Марія Матіос, відома українська письмениця та депутат Верховної Ради України, а також, Василь Вишиванюк, почесний консул Угорщини.

Презентація  книги відбулася під час саміту з питань безпеки Snow Meeting 2019 у Литві за участі міністрів закордонних справ України та Литви.

Голова МЗС Литви Лінас Лінкявічюс, зазначив: “Приємно прийняти молодих гостей з України на чолі з моїм другом Павлом Клімкіним і дізнатися про проект “Книга добра”, який сприяє миру та толерантності. Литва бажає братній Україні та її народу миру і під час постійної агресії Росії”.

“Книга добра” – це міжнародний соціальний проект, який об’єднав тисячі дітей і дорослих з метою пошуку унікальних історій про добро в усіх його проявах.

Проект стартував у лютому під патронатом Президента за підтримка Міністерства закордонних справ, Міністерства закордонних справ Естонії, Міністерства людських ресурсів Угорщини, народного депутата і письменниці Марії Матіос і з благословення Його Преосвященства Любомира Гузара.

“Книга Добра” розпочала свою мандрівку світом з Ватикану, де Павло Клімкін разом з дітьми передав книжку Папі Римському.

На першому етапі проекту діти та дорослі з усіх регіонів України писали реальні історії. На адресу організаторів проекту надійшло тоді більше 3 тисяч унікальних історій про добрі, мудрі вчинки безкорисливих людей з чуйним серцем і хорошими помислами. З них було відібрано сотню найцікавіших історій.

Другий етап був присвячений створенню унікальних малюнків до історій майбутньої книги. За цей час його організатори отримали близько 40 тисяч ілюстрацій до вже написаних історій про добро і вибрали 100 найкращих.

На завершальному етапі відібрали 50 історій і малюнків, які увійшли до “Книги добра”.

Книгу виготовляли у Центрі української культури в Таллінні. Її друкували на спеціальному папері, що зберігається більше тисячі років. Папір виготовляли з бавовни і сушених трав. На кожну сторінку створили окреме кліше, де вивели історії про добро каліграфічним почерком.

Таким чином виготовлено 100 ексклюзивних екземплярів “Книг добра” (на черпаному папері) та 10 тис. її друкованих примірників.

За час реалізації проекту у ньому взяли участь більше 300 тисяч дітей та дорослих.

Климкин в сопровождении делегации украинских детей презентовал в Литве "Книгу добра"

Related posts

Leave a Comment