Пошук

Блаженніший Святослав освятив крипту місцевих архимандритів у храмі Пресвятої Трійці

Блаженніший Святослав освятив крипту місцевих архимандритів у храмі Пресвятої Трійці

12 листопада, у Василіянському храмі Пресвятої Тройці, була відслужена Архієрейська Божественна Літургія, яку очолив Блаженніший Святослав, з яким співслужили: Архієпископ Вільнюсу Гінтарас Лінас Грушас (лит. Gintaras Linas Grušas), Кардинал Аудріс Юозас Бачкіс (лит. Audrys Juozas Bačkis), Екзарх Харківський Кир Василій Тучапець ЧСВВ, Архимандрит о. Сергій Гаєк, Апостольський візитатор для греко-католиків Білорусі, Протоархимандрит Василіянського Чину Св. Йосафата о. Ґенезій Віомар ЧСВВ, Протоігумени: о. Йоан Школик ЧСВВ, о. Миколай Козіцький ЧСВВ, о. Андрій Белеканич ЧСВВ та численні ієромонахи-василіяни й інші священики.

Після подячних промов, подяк та ювілейного благословення, відбулося посвячення підвального приміщення храму, де були віднайдені останки місцевих архимандритів.

Довідка: 

Крипта в церкві неподалік від головного вівтаря була виявлена у 2014 році. Існує думка, що це можуть бути останки ченців, видатних парафіян і добродійників церкви XVII–XVIII століть.

За словами керівника дослідження, археолога з Історичного факультету Вільнюського університету, професора Альбінаса Кунцявічюса, поки що точно не відомо, скільки захоронень знаходиться в цьому місці – дослідники вважають, що близько ста. За твердженням професора, поки що науковці досліджують тільки 12 останків. А у крипті вони знайшли і останки, що там були похоронені, і останки, що їх було принесено з інших місць і скинуто у крипту. Цілком можливо, що деякі останки сюди перенесено зовсім недавно, може навіть у 1969 році, коли церкву було віддано теперішньому Вільнюському Технічному університету ім. князя Ґядимінаса і вона була перетворена на Лабораторію по дослідженню міцності муру. Про це свідчить знайдений обривок газети того часу.

«Слід сказати, що хоча останки було принесено і скинуто у крипту, але це було зроблено досить акуратно. Це не скелети, більша частина останків є муміями, це не кістки, а висохлі люди», – так про стан останків сказав А. Кунцявічюс.

За словами професора, фахівці, що досліджують останки, мають намір з належною повагою все зафіксувати, дослідити труни, а особливо – надписи на них, виконати якомога детальніше антропологічне дослідження, оскільки обов’язково слід встановити стать, вік людини, можливо і хвороби, якими вона перехворіла. Також триває пошук даних в історичних джерелах. А вже після об’єднання зібраного матеріалу можна буде ідентифікувати хоч би частину похоронених осіб.

«Разом з Департаментом культурної спадщини і представниками церкви ми уже розглядаємо, якою буде подальша доля останків. Поки що ясно тільки одне – вони будуть з належною повагою похоронені», – сказав А. Кунцявічюс.

Прес-служба василіянського монастиря у Вільнюсі

Related posts

Leave a Comment