Пошук

У Вільнюсі урочисто відзначили День незалежності Литви

У Вільнюсі урочисто відзначили День незалежності Литви

11 березня є днем, коли Литва урочисто відзначає День незалежності, адже, саме 11 березня 1990 року був ухвалений Акт про відновлення незалежності Литовської держави та про її вихід зі складу СРСР. Таким чином, Литва стала першою радянської республікою, яка проголосила свою незалежність.

Цьогорічне святкування розпочалося урочистим засіданням Сейму Литви. Спікер Сейму Вікторас Пранцкетіс розпочав урочистий захід та привітав усіх із святом свободи та незалежності.

В часі урочистостей в сейм було внесено книгу “Обіцянка Литві”, яка цілий рік подорожувала по країні, і яку голова сейму Вікторас Пранцкетіс передасть на зберігання представникам Національної бібліотеки ім. М. Мажвідаса У ній всі бажаючі могли написати своє моральне зобов’язання перед Батьківщиною. Слова привітань, зі святом незалежності, у книзі залишили голова української громади у Вільнюсі п. Наталія Шертвітєнє та настоятель монастиря та храму Пресвятої Трійці УГКЦ о. Вінкентій Пелих, ЧСВВ.

У цей святковий день, також, була вручена “Стипендія незалежності”. Цього року її отримала антрополог Юстина Козакайте. Пригадуємо, що Юстина Казакайте є співавтором монографії: «На перехресті культур: Монастир та храм Пресвятої Трійці у Вільнюсі».

Відтак, на площі Незалежності у Вільнюсі були підняті прапори трьох Балтійських держав: Литви, Латвії та Естонії.

ФотоLeonardas Skirpstas

Related posts